Informace o Kvazikoleji Žižkova 66

Budova  pro studenty s celkovou ubytovací kapacitou 85 míst. Budova se nachází v lokalitě Bory v těsné blízkosti několika fakult Z.Č.U. 

Kvazikolej Žižkova 66 v PlzniV pětipatrové budově se nachází 58 pokojů  pro jednoho až tři studenty.K dispozici jsou samozřejmě jak chodbové pokoje ( sprcha na chodbě ) , tak i buňkové ( sprcha na pokoji ). Některé pokoje jsou vybaveny samostatnou kuchyňkou včetně sprchového koutu. V každém patře budovy jsou k dispozici dvě kuchyňky pro studenty a sociální zařízení. V chodbových patrech jsou též k dispozici sprchové kouty. Samozřejmostí jsou také ledničky a mikrovlnné trouby pro potřeby studentů. K dispozici je i pračka se sušárnou.

Student při svém prvním nástupu na ubytování dostane kartičku na el. zámek, který mu umožňuje bez omezení se pohybovat a vstupovat do budovy. V kanceláři správce  je též  k dispozici vysavač žehlička a jiné drobné spotřebiče pro zapůjčení studentům.. V budově je také prádelna se sušárnou pro užití ubytovaných.

Za několik let  si tuto budovu oblíbili zejména studenti, kteří skutečně chtějí řádně studovat na vysoké škole. Budova je v posledních letech vyhledávána zejména studenty z kateder technického zaměření FAV, FEL, FST , ale i studenti humanitních oborů zde naleznou klid a nadstandardní podmínky pro řádné studium na vysoké škole.

  • Atrium na kvazikoleji Žižkova 66 v PlzniŽádný pořadník podle dojezdové vzdálenosti
  • Zdarma rychlý kolejní internet pro studenty
  • V ceně jsou zahrnuty i energie a služby
  • Ubytovací stipendium
  • Prádelna a sušárna, žehličky a vysavače
  • Společenské místnosti

 

Nákres kvazikoleje Žižkova 66 v Plzni z roku 1963Budova byla navržena v roce 1963 a postavena v roce 1968 jako hotel Plzeň. Od roku 2001 slouží pro ubytování studentů. V roce 2011 byla vyměněna okna a plánuje se nová fasáda. V budově jsou k dispozici dva výtahy. Od roku 2005 poskytujeme ubytování  studentům i z jiných vysokých škol.

V každém pokoji je zabudována minimálně jedna datová zásuvka na jednoho studenta. Vnitřní síť je vybudována v normě 100Mb/s. FTP a WWW server umožňuje studentům sdílet své projekty a aktuálně se  informovat o dění na kolejích na stránkách místních kolejí.

Správce budovy je vždy k zastižení na mobilním telefonu i mimo svou pracovní dobu. 

V budově je nainstalován kamerový systém a vchody do budovy jsou zajištěny elektronickými zámky, takže je zajištěn přístup jen ubytovaným  studentům nebo návštěvám.